Писма министра просвете, науке и технолошког развоја у сусрет новој школској години, први пут у историји школска година ће почети државном химном

Поштована/-и,
У прилогу достављамо два писма којима се Бранко Ружић, први потпредседник Владе Републике Србије и министар просвете, науке и технолошког развоја обраћања ученицима, директорима, наставницима и свим другим запосленима у школама.
У вези са писмом које се односи на новину – интонирање државне химне пре почетка првог часа 1. септембра 20201. године, потребно је да се у школама обезбеде потребни услови тако да у свакој учионици ученици могу да слушају химну.
Друго писмо министра, поздравно писмо на почетку школске године, потребно је прочитати у сваком одељењу након интонирања химне. Ово писмо треба да буде доступно и свим запосленима у школи (на огласној табли) или да буде прочитано члановима наставничког већа на првој седници.
Срдачно,
Школска управа Ваљево