Еколошка патрола

U okviru projektne nastave, koja se zove ekološka patrola, koja se primenjuje u okviru ekologije i očuvanja prirode, učenici i nastavnici OŠ “Žika Popović” u Matijevcu su napravili priredbu o ekološkoj prirodnoj hrani i njihovom viđenju i daljem planu očuvanja ekologije i zdravog života, očuvanju vrednosti prema prirodnoj organskoj hrani, domaćim sokovima, zdravom voću i povrću.

Učenici su u cilju projekta napravili ekološke kante za odlaganje plastike, plastičnih čepova i papira.
Deca su od raznih prirodnih materijala pravila razne kreacije u vidu ogrlica, narukvica, šešira itd.

Predstavi su prisustvovali načelnica Opštinske uprave Slavica Mirković i pomoćnik predsednika opštine Vladan Milošević, koji su u svojoj izjavi izneli stav da će opština Vladimirci kao i do sada podržavati ovakve akcije i raditi u unapređenju zaštite životne sredine. Ovo je najbolji primer kako OŠ ’’Žika Popović’’ to radi. Od malih nogu decu treba usmeravati na očuvanje životne sredine. Oni to jako lepo rade, trude se da upotrebljavaju prirodne materijale, vrše reciklažu otpada, tako da je to pravi način i usmerenje za našu decu u cilju zaštite životne sredine.

Be the first to comment