Савез проналазача Србије уручио похвале и награде за најбољи тим ОШ”Жика Поповић”

Регионално такмичење младих иноватора ученика до 17 година у иновацији и њихових сагледавања будућности ка предузетништву одржано је у сали Мачванске средње школе Богатић. Такмичари су били млади из основних и средњих школа. Такмичење је организовао Савез проналазача Србије уз подршку Министарства и Општине Богатић.

Тим иноватора ОШ”Жика Поповић” представљали су ученици осмог разреда: Анкица Берић, Софија Живановић, Лена Анић, Милош Пурешић и ментор Љубомир Блануша, који су као најуспешнија екипа и ментор Основних Школа освојили повеље Михаило Пупин, такође за најбољу беседничарку изабрана је такође ученица наше школе Софија Живановић.

У име организатора, присутне је поздравио магистар Хаџи Слободан Бата Симић, председник Савеза проналазача Србије : „Председник Александар Вучић је пре шест година уоквирио ову причу за вас младе, у име младих, за ваш опстанак и останак у Србији. Ви млади стварате нове генерације, ви ћете бити бољи од родитеља, бољи од нас јер време и живот је испред вас“, истакао је Симић. Он је поручио младима да у вољеној Србији нема госта, те да је на територији било којег простора Србије свако од нас домаћин, те да не можеш да будеш гост у сопственој земљи. Додао је председник Савеза проналазача Србије и захвалио директорима, професорима и ученицима што су данас овде.

Начелница Школске управе Ваљево, др Зорица Јоцић, поздрављајући присутне, истакла је да је један од циљева образовања да ученици стечена знања примене у пракси и да спремно одговоре изазовима савременог друштва. „Зато је много важно да стичу знање из квалитетног предузетништва којима ће лично напредовати, али и допринети напредовању свога града, нашег народа и државе у целини“, истакла је у свом обраћању начелница Школске управе Ваљево.

Ову манифестацију су подржали и Министарство омладине и спорта , Министарство за рад и социјална питања, Министарство пољопривреде, Војска Србије, Секретаријат образовања Војводине и Србије, Министарство просвете.

Финалном такмичењу присуствовао је Председник општине Богатић Милан Дамњановић, који је истакао да ако је неко оставио траг у свом животу и помогао младим људима да нађу свој пут у животу, онда је то Бата и онда је то велика привилегија. „Шта је срце Србије и шта је душа Србије? То су наша деца, наша младост.

Још једном честитамо нашим представницима на одличном резултату.